Ultrasop 52 | Kristal Potasyum Sülfat

Yüksek saflık; Tamamen suda çözünür;

Bitkilere ikincil temel makro besin maddesi olan kükürtü de sağlayan, Ultrasop 52 bitkiye klor bileşenleri, sodyum ve ağır metaller gibi zararlı elementler içermez. Dolayısıyla tuzlanma sorunu yaşanmaz. Verimi yükseltir, kaliteyi arttırır, meyvelerde daha iyi tat ve irilik sağlar. Nakliyeye dayanıklı meyve oluşumuna yardımcı olur.

Ultrasop 52 topraksız kültür üretiminde yüksek kükürt isteği olan bitkiler için kullanımı tercih edilen bir üründür. %18 oranında alınabilir kükürt içerir (S: %18, SO3: %48). Kükürt noksanlığı olan topraklarda faydasını katlar. Yıkanmaya karşı diğer potasyum kaynaklarına göre daha dayanıklıdır. Aşırı yağış alan yerlerde potasyum kayıplarını azaltır.

Alkali topraklarda da, asidik topraklarda da eşit performans gösterir. Alkali topraklarda, kök bölgesindeki pH’ı bir miktar düşürdüğü için fosfor ve demir gibi bazı mikro elementlerin alımına yardımcı olur. Ultrasop 52 akıcı, ince kristal toz ve suda çözünür yapıdadır. Özellikleri nedeniyle sulama sistemleriyle yapılan gübrelemede (fertigasyon) ideal bir potasyum sülfat kaynağıdır. Fertigasyonda kullanılacaksa önce Ultrasop 52 suda çözülmeli eklenecekde diğer gübreler sonrasında eklenmelidir.

 

Karışabilirlik;

SOP, kalsiyumlu gübreler (Calcinit) ve yoğun magnezyumlu çözeltiler (Magnezyum Nitrat) hariç bütün suda çözünür gübreler ile karışabilir. İçindeki yüksek potasyum oranı ve azot-fosfor bulunmaması, her dönemde potasyumun doğru miktarda uygulanmasını sağlar. Geniş alanlara uygulanmadan önce mutlaka küçük bir alanda karışabilirlik testi yapılmalıdır.

Kullanma Dozu: Yapraktan 100 L suya 0,5-1 kg, topraktan 400-500 g/da/gün’dür. Bu değerler, fikir vermesi açısından tavsiye niteliğindedir. Gerçek dozlar EC birimi ile bitkilerin gelişme durumuna göre bu konuda teknik bilgisi olan kişilerce belirlenebilir. Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız.
Daha fazla bilgi için teknik departmanımızı arayınız.
Kategoriler: , Product ID: 1254