AGROFOL 650s

AGROFOL 650s amonyum tiyosülfat içeren, safiyeti ve etkinliği çok yüksek bir gübredir. Tüm bitkiler için, üretim periyodu boyunca farklı amaç ve hedefler doğrultusunda en iyi sonucu verir.

Ambalaj:
• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı

Uygulama: Kökten ve yapraktan

Etkinliği:
AGROFOL 650s, polimer yapıya sahip yüksek kükürt içeriği sayesinde etkinliği ve aktivitesiyle farklılık yaratan bir üründür. Bu özel molekül yapısıyla AGROFOL 650s, kendisi gibi iyon tiyosülfat karakteristiği taşıyan AGROFOL 420s gibi iki temel özelliğe sahiptir.

• Bunlardan birincisi besleme ile ilgilidir; Bitki gelişimi için gerekli besin elementlerini tedarik ederler.
• İkincisi ise düzeltme ile ilgilidir; Toprağın fiziksel-kimyasal bazı özelliklerini pozitif olarak şekillendirir ve uzun süreli ıslah etkisi yaratırlar.
Ayrıca AGROFOL 650s ve AGROFOL 420s,
1. Bitki beslemede mutlak gerekli olan azot, potasyum ve kükürt donanımını artırır.
2. Toprakta tuzluluk giderir ve pH düşürür. Sorunlu topraklar için mükemmel bir ıslah materyalidir.Alkali topraklarda pH’nın düşmesi, makro ve mikro besin elementlerinin alınabilirliğini artırır.
3. Polimer yapıdaki yüksek kükürt içeriği sayesinde toprakta üreaz enzimini ve nitrifikasyon aktivitesini düzenleyerek, yarayışlı azot miktarını artırırlar. Böylece azot kayıpları engellenir.
4. Dengeli bir vejetatif aksam gelişimi, mükemmel bir meyve kalitesi sağlarlar.
5. Kalsiyum bağlarını çözerler.
6. Birinci dereceden kükürt beslemesi sağlarlar.

 

 

• Kükürt içeriği nispeten yüksek çoğu preparat, yapraktan uygulamalar için
uygun değildir. Ayrıca bunlar, topraktan yüksek dozda kullanıldığında bitki köklerini yakabilir ve meyve kalitesini bozabilir. AGROFOL 650s, yüksek oranda kükürt içerir ve özel molekül yapısı sayesinde yapraktan sorunsuzca uygulanabilir. Bitkide leke yapmaz, sera naylonuna zarar vermez. Topraktan çok yüksek dozda uygulansa bile, bitkide ve meyvede asla olumsuz etki yaratmaz.

• AGROFOL 650s, her türlü olumsuz koşulda toprağın kimyasal yapısını düzenlemek suretiyle bitkilerin mikrobesin elementlerinden daha fazla faydalanmasına imkân sağlar. Devamlı kullanıldığı takdirde, gübre kullanımı ile ilgili problemlerin neden olduğu tüm besinsel dengesizlikleri önler.

• İçerdiği amonyum azotu ile özellikle soğuk geçen kış devresinde bitkiyi hareketli tutar. Potasyum ve magnezyum alımını artırır. Bitki yaprağında klorofili artırarak fotosentezi destekler.

• Toprakta kaymak tabaka oluşumunu önler. Var olan kaymak tabakanın yumuşak ve kırılgan yapıda olmasını sağlayarak, açık tarlada tohumların sorunsuz çıkışını sağlar. Böylece çıkış sorunundan kaynaklanan tohum maliyetini ve zaman kaybını ortadan kaldırır.

• Toplam verimle birlikte, hububatta gluten ve yem bitkilerinde protein artışına imkân sağlar.

• Bitkilerde kılcal saçak (emici kök) oluşturur. Bitkilerin genç kalmasını sağlarken döllemeye bağlı kayıpları (takoz meyve oluşumunu) azaltır. Meyve büyütür ve ürünlerin pazar değerini artırır.

AGROFOL 650s, tarım ilaçları ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

 

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ayva, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
*Topraktan uygulama (damlama, yağmurlama sistemlerinden ve taban gübresi mahiyetinde) : 2 – 5 lt/da

*Tuzluluk gidermek için uygulama dozu: 3 lt/da

*Meyve büyümesini destekleyen uygulama dozu: 1,5 – 2,5 lt/da

*Hızlı meyve olgunluğu (kızartma) dozu: 6 lt/da

*Orobanş için uygulama dozu: 250 ml/1 lt suya

*Yapraktan uygulama genel doz: 200 – 300 ml/100 lt suya veya 200 – 300 ml/da

Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir.

Toprağa ilk uygulamada 3 lt/da, takip eden 10 – 15 günde tekrarlarla 1,5 lt/da dozuyla uygulanır.

AGROFOL 650s gübreden önce tavsiye edilir.

Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 – 4 tekrarla uygulanır. İhtiyaç halinde tekrar sayısı artırılır.

Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.,Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 – 2 lt/da

Yapraktan: 200 – 300 ml/da

Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 – 4 tekrarla uygulanır.
Kategoriler: , Product ID: 2931